Zastosowanie trójwymiarowych paneli korkowych

Zastosowanie trójwymiarowych paneli korkowych

Urządzenie wnętrza salonu czy sypialni zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Współcześnie dostępnych jest tyle rozwiązań, że bardzo trudno jest się na cokolwiek zdecydować – wykończenie klasyczne czy futurystyczne, minimalistyczne czy może pełne przepychu. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego trzeba podejść do tematu możliwie chłodno i dokładnie przemyśleć, co tak naprawdę nas interesuje.

Korkowe panele na ścianę

trójwymiarowe panele ściennePamiętać należy o tym, że wnętrze ma przede wszystkich służyć nam, a nie komuś innemu – i tak też powinniśmy podejść do tematu remontu mieszkania. Co istotne, zaczynamy od przeliczenia budżetu. Wiadomo, że każdemu zależy na tym, żeby wydać na wykończenie wnętrza jak najmniej pieniędzy, jednak czasem warto poświęcić parę groszy więcej po to, żeby rozwiązanie służyło nam jak najdłużej. To kolejny priorytet – należy wybierać materiał jak najtrwalszy, żeby uniknąć konieczności przeprowadzania kolejnego remontu za parę miesięcy. Na koniec dobrze jest dobrze przemyśleć, co tak naprawdę się nam podoba – lepiej jest zwykle postawić na klasykę, ponieważ wszelkie nowoczesne rozwiązania mogą się okazać naszą chwilową mrzonką i za parę lat okazać się totalnie bezużyteczne. Co bardzo ważne dla wielu współczesnych ludzi, poszukuje się coraz częściej materiałów ekologicznych, które nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego.

trójwymiarowe panele ścienneKiedy więc ustalimy już swoje priorytety, możemy przystąpić do przeglądania katalogów. Jeśli interesują nas ciekawe i innowacyjne rozwiązania utrzymane jednak w klasycznym stylu, dobrym pomysłem mogą się okazać korkowe trójwymiarowe panele ścienne. Doskonale dopasują się do każdego rodzaju wnętrz – zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Wbrew pozorom wcale nie chodzi tu jakieś zwykłe tablice korkowe lub panele konstruowane z korków do wina. Owszem, chodzi o identyczny materiał – panele produkowane są z odpadów powstałych podczas produkcji znanych wszystkim zatyczek do butelek, jednak wygląda on i prezentuje się zupełnie inaczej niż to, co znaliśmy do tej pory. Korkowe panele to nic innego jak ciekawe geometryczne kształty 3D, którymi możemy ozdobić wnętrza naszych salonów i sypialni.

Doskonale komponują się zarówno z podłogą drewnianą, jak i z płytkami ceramicznymi lub – bardzo modnymi w ostatnim czasie – kamiennymi podłogami. Idealnie pasują też do każdego rodzaju mebli, dlatego są materiałem bardzo uniwersalnym. Jeśli zatem przygotowujemy się do remontu lub wykańczamy wnętrze nowego mieszkania bądź domu, warto zorientować się w temacie trójwymiarowych paneli korkowych.