Zalety kurtyny wykonanej z folii PCV

Wydaje się, że nie ma obecnie zakładu przemysłowego, w którym nie znajdziemy kurtyn paskowych. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością, a przy tym elastycznością, dzięki której nie ograniczamy w żaden sposób ruchu pieszego ani ruchu pojazdów, dlatego są tak popularne.

Folia PCV odporna na różne temperatury

folia pcvMateriał, którego używa się do wykonania tego typu kurtyn, to przeźroczysta folia PCV. Ta standardowa sprawdza się w warunkach od -15 do +50 st. C, dlatego to rozwiązanie odpowiednie do magazynów i hal produkcyjnych. Użyty do takiej kurtyny polichlorek winylu jest przezroczysty, dzięki czemu kurtyna nie ogranicza w żaden sposób widoczności – operator wózka widłowego nie musi zatrzymywać się i sprawdzać, co dzieje się po drugiej stronie, gdyż widzi wszystko podczas jazdy. Folie tego typu są odporne na promieniowanie UV, dlatego mogą być używane także jako bramy zewnętrzne. Ponadto folia posiada właściwości izolacyjne – potrafi obniżyć poziom hałasu o 30 dB, dlatego może być z powodzeniem stosowana do oddzielania stanowisk pracy. Przy tym ogranicza też przepływ pyłów, dymu oraz kurzu. Jeżeli zależy nam na folii, która wytrzyma niższe temperatury niż -15 st. C, powinniśmy zdecydować się na kurtyny wykonane z polichlorku winylu o zwiększonej plastyczności. Wówczas taka folia może być skutecznie eksploatowana w pomieszczeniach do -25 st. C.

folia pcvDo pomieszczeń, w których jest nawet -60 st. C nadaje się jedynie jeszcze inna, specjalna odmiana folii o poprawionych parametrach termicznych. Tworzone z tych folii PCV kurtyny są całkowicie bezpieczne dla przechodzących przez nie osób – nie posiadają żadnych ostrych krawędzi – wszystkie zostały zaokrąglone, aby nie dopuścić do możliwości skaleczenia się przez osobę przechodzącą. Montaż tego typu pasków folii jest niezwykle prosty. Potrzebne są tylko odpowiednie listwy, które przymocujemy do nadproża za pomocą kołków rozporowych. Następnie musimy zamontować pas folii o długości, która odpowiada mniej więcej wysokości otworu – folia powinna kończyć się dwa centymetry przed posadzką, aby była bezpieczna w użytkowaniu. Jeżeli zawieszony pas ma dobrą długość, możemy zająć się przycięciem kolejnych pasów i ich montażem do płytek mocujących. Pamiętajmy o tym, że podczas cięcia i mocowania powinniśmy zachować kąt prosty. Pasy powinny być zawieszone w sposób mijankowy na listwie zębatej.

Najlepiej, aby przesunięcia były symetryczne, wówczas kurtyna paskowa będzie dobrze spełniać swoją rolę. Producenci wśród swoich ofert wymieniają także wersje opcjonalne ? kurtyny przesuwne w bok, jednak nie jest to tak popularne rozwiązanie jak klasyczne kurtyny.