Kategorie
Materiały budowlane

Wszystko o panelach szklanych

Jednym z najnowocześniejszych trendów aranżacji wnętrz jest zdecydowanie szkło. Obecnie największym zainteresowaniem zdecydowanie cieszy się szkło z grafiką stosowane zarówno w salonie, jak i kuchni czy łazience.

Jak produkuje się panele szklane?

panele szklaneDużą zaletą tego typu szkła, jest to, że na panele szklane możemy nadrukować wszystko, zarówno motywu krajobrazu, martwą naturę, zwierzęta, abstrakcyjne kompozycje, a nawet zdjęcia z domowej kolekcji. Szkło laminowane, to nic innego jak dwie połączone ze sobą tafle szkła, pomiędzy którymi umieszcza się specjalną folię z wybraną przez nas grafiką. Proces odbywa się w piecu przy wysokiej temperaturze od 120 do nawet 160 stopni Celsjusza i próżni, która gwarantuje stałe połączenie tafli do folii bez jakikolwiek pęcherzyków powietrza. Dużą zaletą jaką posiadają szkło do kuchni z laminatem, jest fakt, że gdyby uległy rozbiciu, dzięki folii pozostaje na swoim miejscu. Niewiele fabryk w Polsce w swojej ofercie ma jeszcze tzw. szkło laminowane sologlass. Jest ono produkowane podobną technologią co szkło opisane powyżej, z tą różnicą, że zamiast dwóch tafli szkła ma jedną. Druga tafla szkła zastępowana jest przez cienką, ale twardą warstwę polimerową.

Jest to zdecydowanie dużo tańsza alternatywa, a do tego lżejsza. Warto również wiedzieć, że nie tylko grafikę możemy możemy umieścić jako dekorację panelu. Dobrze sprawdzą się również płaskie materiały typu tapeta,listy, dziecięce rysunki, gazety itp.