kuchnia w mieszkaniu

Tanie mieszkania dla studentów

Wiele osób rozpoczynających studia musi się przeprowadzić do innego miasta. Dojazd nie zawsze jest możliwy, nawet z pobliskich miejscowości, nie wspominając o tym, że niektórzy przenoszą się na drugi koniec kraju. Student nie rozgląda się za luksusowymi mieszkaniami, tylko za tanimi i zlokalizowanymi blisko uczelni. Nie interesuje go też oczywiście zakup mieszkania, a jego wynajmowanie, zazwyczaj z innymi osobami, rzadziej samodzielnie.

Co jest ważne w doborze mieszkania dla studenta?

mieszkanieCzęsto w jednym mieszaniu mieszka nawet sześć osób, wszystko zależy od jego metrażu i ilości pokoi. Dzielenie się opłatami jest korzystne dla kieszeni studenta. Jeśli interesuje nas wynajem mieszkania w Rzeszowie – tanio dla studentów można znaleźć wiele opcji. Trzeba jednak uważać na ukryte koszty. Czasem właściciele podają niską kwotę za wynajem, a potem małym drukiem jest dopisane że do tego dochodzi jeszcze czynsz do spółdzielni albo wysokie opłaty. Szczególnie w sezonie zimowym można płacić więcej, ze względu na ogrzewanie. To na gaz jest mało efektywne i drogie, zatem koszta wzrastają nawet o kilkaset złotych. Trzeba patrzeć na całkowity koszt wynajmu to znaczy opłata do spółdzielni, dla właściciela mieszkania oraz media. Dopiero te kwoty można porównywać ze sobą. Druga kwestia ważna dla studenta to dojazd na uczelnię. Mieszkanie nie musi znajdować się w jej bezpośrednim sąsiedztwie, ale musi być dobrze skomunikowane.

kuchnia w mieszkaniuŻaden student nie będzie wstawał godziny wcześniej by dotrzeć na czas, czy też nie będzie się chciał przesiadać trzy razy w drodze na wydział. Trzecia ważna kwestia to wyposażenie. Mało kto decyduje się na mieszkanie nieumeblowane. Zarówno zakup nowych mebli, jak i ich transport z domu są nieopłacalne. Nie musi być w mieszkaniu luksusów, ale musi być łóżko lub rozkładana kanapa, szafki na ubrania, jakieś biurko czy stolik. W kuchni i łazience też powinno być niezbędne wyposażenie, w tym pralka, deska do prasowania, lodówka, kuchenka, garnki i naczynia. Spośród innych kryteriów wyboru mieszkania można jeszcze wyróżnić wysokość piętra (czy będzie winda), ilość osób która docelowo ma się znaleźć w mieszkaniu (niektórzy wolą mniejsze grupy), czy bliskość sklepów.

W Rzeszowie czy innych miastach w którym znajdują się uczelnie wyższe znalezienie taniego lokum dla przyszłych studentów wcale nie jest trudne. Jest wiele ciekawych ofert od uczciwych wynajmujących, które z łatwością można znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Mieszkanie tanie, dobrze wyposażone i z którego da się dojechać jednym autobusem na uczelnię na pewno będzie tym, które spodoba się osobom studiującym.