Stylowe dekoracje wnętrz

Stylowe dekoracje wnętrz

Chociaż to meble zajmują zwykle najwięcej miejsca w każdym pomieszczeniu, tak naprawdę ostateczny charakter wnętrza zależy od umieszczonych w nim dodatków. Dlatego powinniśmy poświęcić dużo czasu na ich dobór, aby stworzona w ten sposób aranżacja prezentowała się stylowo, ale też przytulnie. Nie mamy problemu, jeżeli zdecydujemy się na pomoc architekta wnętrz.

Atrakcyjne ozdoby wnętrza

aranżacje wnętrz w małopolskimTakie profesjonalne aranżacje wnętrz w małopolskim to strzał w dziesiątkę – z tego rozwiązania korzystają mieszkańcy Warszawy, jak i okolicznych miast oraz miasteczek. W małopolskich mieszkaniach przeważa styl nowoczesny, skandynawski lub loft, choć wiele osób decyduje się także na styl prowansalski. Niezależnie jednak od tego, w każdym z nich należy wiele uwagi poświęcić doborowi dodatków. Takie dekoracje mogą być różnego rodzaju – jak poduszki dekoracyjne, firanki, wazony i tak dalej. Ciekawą opcją jest także wykorzystanie lampionów czy świeczników. To atrakcyjne rozwiązanie, które sprawia, że aranżacja wnętrza staje się naprawdę klimatyczna. Płomień świecy wygląda pięknie wieczorem – wówczas rozświetla mrok otoczenia, sprawiając, że w pomieszczeniu pojawia się niepowtarzalny nastrój. To dlatego tego typu dekoracje możemy stosować w różnego rodzaju aranżacjach wnętrz – zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych.

aranżacje wnętrz w małopolskimGdzie takie lampiony lub świeczniki będą wyglądać naprawdę dobrze? Tak naprawdę – w każdym pomieszczeniu, jest to bowiem uniwersalna dekoracja. Salon to oczywistość, podobnie jak sypialnia, ale takie lampiony możemy postawić nawet w łazience! Warto też umieścić je na balkonie czy w ogrodzie. Jeśli chodzi o wnętrza, za lampionami i świecznikami jako dekoracjami przemawia też fakt, iż są one mobilne – w dowolnym momencie możemy przestawić je z miejsca na miejsce i cieszyć się blaskiem płomienia w nowym otoczeniu. Warto jest też zamiast kupować nowe lampiony, które bez problemu znajdziemy w każdym sklepie z wyposażeniem do domu, spróbować wykonać coś własnoręcznie. Dzięki temu wnętrze nabierze indywidualnego charakteru, będzie można w nim poczuć naszego ducha.

Do samodzielnego wykonania lampionu czy świeczki wystarczy naczynie z dowolnego materiału, może to być słoik, mogą to być drewniane deseczki, z których stworzymy „domek” dla świeczki, mogą to być elementy metalowe. Możliwości jest naprawdę wiele. Podsumowując, stylowa aranżacja wnętrza nie zależy jedynie od mebli czy od koloru ścian, ale także od zastosowanych w pomieszczeniu dekoracji – w tej roli doskonale sprawdzają się lampiony oraz świeczki.

Tekst w oparciu o: www.chmiest.com