Styl i funkcjonalność w kuchni

Styl i funkcjonalność w kuchni

Kuchnia wydaje się pomieszczeniem w domu, wokół którego nierzadko toczy się całe życie domowników. To przecież właśnie tam przygotowuje się posiłki, nierzadko również się w niej jada, a na końcu – sprząta się. Wszystko to sprawia, że kuchnia powinna być pomieszczeniem wpisującym się w gusta i estetykę domowników, chociaż trzeba pamiętać również o jej funkcjonalności.

Funkcjonalna i modna kuchnia

KuchniaNawet najładniejsza kuchnia musi wciąż spełniać swoje funkcje. Współczesne trendy dotyczące urządzania tej przestrzeni najczęściej opierają się o jasne kolory i minimalistyczny styl. Dominuje kolor biały, aczkolwiek często kontrastuje się go czarnymi wykończeniami. Współczesne mieszkania generalnie dążą do minimalizmu i takich połączeń barw, które pozytywnie wpłyną na charakter pomieszczenia. Jeśli chodzi o kuchnie stylowe i funkcjonalne, to niezwykle popularnym materiałem zdają się konglomerat kwarcowy. W dziewięćdziesięciu pięciu procentach złożony z całkowicie naturalnych materiałów (pozostałe pięć procent stanowią dodatki i materiały spajające), głównie z kwarcu i granitu. To ważne, aby przestrzeń kuchenna (zwłaszcza blaty) były odporne na wszelkiego rodzaju czynniki będące wynikiem regularnych prac kuchennych.

KuchnieUżycie kwarcu i granitu gwarantuje odporność na wysoką temperaturę, cięcia i zarysowania. Dzięki swoim unikalnym właściwościom jest również odporny na wszelkiego rodzaju chemikalia i substancje żrące, nie ma zatem najmniejszych przeciwwskazań, aby to czyszczenia blatów używać nawet najmocniejszych detergentów. Kuchenne powierzchnie niezwykle często się brudzą, zatem ta informacja jest niezwykle istotna. Poza jego niezaprzeczalną funkcjonalnością, blat zrobiony z mieszani kwarcu i granitu jest niezwykle estetyczny. Jego nietuzinkowość zdecydowanie pozytywnie wpłynie na odbiór całej kuchni i stworzy klimat pomieszczenia, w którym gotowanie nie jest obowiązkiem, a przyjemnością. Technika czystego połysku, która bardzo często idzie w parze z materiałami kwarcowymi, w żaden sposób nie gryzie się z minimalistycznym obliczem całej kuchni – wręcz przeciwnie. Podkreśla jej wyjątkowość i oryginalność. Wysoki połysk nie tylko blatu, ale i frontów potrafi zamienić kuchnię w prawdziwą pracownię smaku.

Stylowości i funkcjonalności w kuchni może dodać bardzo często spotykane rozwiązanie, czyli stanowiącą centralną część pomieszczenia wyspę. Można na niej nie tylko przygotowywać posiłki (gdyż jest to miejsce z ogromną przestrzenią roboczą, na której bez żadnych problemów można pokroić i przyszykować składniki), ale również usiąść przy niej z całą rodziną lub przyjaciółmi i zjeść obiad w przyjemnej atmosferze.