Przeprowadzenie cyklinowania podłogi przy zakupie mieszkania

Przeprowadzenie cyklinowania podłogi przy zakupie mieszkania

Kupno mieszkania na wynajem to dla wielu osób atrakcyjne rozwiązanie inwestycyjne. Jeśli nieruchomość znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, jest wysokie prawdopodobieństwo, że będzie ono posiadało lokatorów przez cały rok. Jednak zanim przekroczą oni próg lokalu z walizkami, trzeba doprowadzić go do stanu używalności. Bardzo często tacy inwestorzy kupują mieszkanie dużo poniżej jego wartości rynkowej. Czekają okazję takie jak licytacje komornicze czy osoby, które otrzymały lokal w spadku i zależy im na szybkim zdobyciu gotówki za niego.

Czym jest cyklinowanie parkietu?

profesjonalne cyklinowanie podłóg Jeśli kupi się takie mieszkanie, będzie trzeba rozpocząć jego modernizację od przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych. Najczęściej są to wymiany drzwi i okien, a także odświeżanie wyglądu ścian. Na szczególną uwagę zasługuje także parkiet lub panele położone w mieszkaniu. Może się okazać, że niezbędne będzie zatrudnienie firmy, która wykonuje profesjonalne cyklinowanie podłóg. Jeżeli na powierzchni widać gołym okiem różnego rodzaju nierówności takie jak wybrzuszenia czy łuszczenia, trzeba jak najszybciej skontaktować się z takim przedsiębiorstwem. Będą oni w stanie doprowadzić podłoże do utraconej świetności. Praca takich specjalistów polega na zeszlifowaniu parkietu kilkukrotnie za pomocą specjalnego urządzania nazywanego cykliniarką. Do jej głowicy jest przymocowany papier ścierny. Za każdym razem trzeba zwiększać stopień jego gradacji. Zaczyna się od najsłabszego, a kończy na najsilniejszym.

profesjonalne cyklinowanie podłógWartość może się różnić, w zależności od tego, z jakiego rodzaju drewna jest zbudowany parkiet. Przykładowo, za jeden z twardszych materiałów są uważane panele dębowe. W czasie tych czynności zaleca się, aby okno było przez cały czas uchylone. Tego rodzaju prace odpowiadają za dużą emisję pyłów, które osadzają się na wszystkich elementach wyposażenia. Po wykonaniu tych prac należy całość parkietu zaszpachlować mieszanką o wysokim stężeniu żywicy. Następnym etapem jest pokrycie powierzchni lakierem, który ochroni podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak ukruszenia, wytarcia czy ślady po obcasach. W trakcie odnawiania mieszkania na wynajem trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Remont musi zostać przeprowadzony ze szczególną dbałością, ponieważ stan lokalu musi zachęcić potencjalnych wynajmujących. Najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na odnowieniu tych części, które są często użytkowane i wyglądają na przestarzałe. Dzięki ich odnowieniu ma się spokój na przynajmniej kilka lat. Osoby, które będą się wprowadzać, zostaną dodatkowo zachęcone wrażeniem świeżości i nowoczesności mieszkania.