oświetlenie do garażu

Projektowanie garażu

Garaż jest miejscem, które służy nie tylko do ochrony samochodu przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz przed kradzieżą. To także pomieszczenie, w którym składujemy wszelkiego rodzaju urządzenia oraz narzędzia, aby nie marnować na nie miejsca w domu. Garaż służy też bardzo często do przeprowadzania różnych prac gospodarczych, na przykład do składania kupionych szafek, przycinania desek, a także oczywiście do prac warsztatowych związanych z eksploatacją samochodu.

Aranżacja funkcjonalnego garażu

oświetlenie do garażuZazwyczaj jednak mamy w garażu niewiele miejsca – warto więc je odpowiednio zaaranżować, aby korzystanie z tego pomieszczenia nie wiązało się z nerwami, bo wystarczyło się obrócić, aby w coś uderzyć. Do projektowania garażu warto więc zabrać się jeszcze przed jego budową. W ten sposób możemy uwzględnić wszystkie swoje potrzeby związane z użytkowaniem wnętrza. Oczywiście główne miejsce będzie zajmował samochód. Możemy pomyśleć o półkach podwieszanych, dzięki czemu nie będziemy niepotrzebnie zajmować podłogi. Dzięki półkom podwieszanym, wykorzystamy przestrzeń ścian, bez utraty miejsca na podłodze, które może przydać się do czegoś innego. Na takich półkach mogą znaleźć się wszystkie mniejsze narzędzia oraz różnego rodzaju akcesoria. Warto nie mieszać ze sobą przedmiotów przeznaczonych do prac gospodarczych z tymi, które wykorzystuje się do prac w ogrodzie. W ten sposób zapewnimy porządek.

oświetlenie do garażuPrzy projektowaniu garażu pamiętajmy też o oświetleniu. Wiadomo, wjeżdżając do pomieszczenia samochodem, świecimy sobie reflektorami auta, jednak po wyłączeniu silnika już zapadną egipskie ciemności. Oświetlenie jest więc niezbędne – wydajne żarówki led gu10 12v sprawdzą się znakomicie, nie tylko z tego względu, że taka jedna żarówka 12W starczy nam na naprawdę długi czas. Także z tego powodu, że dają one światło przyjemne dla ludzkiego oka – możemy wybrać na przykład tę wersję, która emituje światło dzienne. Pozwoli to nam na przeprowadzanie prac w garażu w naprawdę przyjemnych warunkach dla zdrowia, jak i dla naszego samopoczucia. LED to obowiązkowy wybór, bo są to zarówno energooszczędne – dzięki nim możemy liczyć na naprawdę spore oszczędności na oświetleniu – według producentów, takie żarówki to nawet 10-krotnie mniej zużywanej energii elektrycznej.

Sprawdzą się więc nie tylko w garażu, ale i właściwie w każdym innym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o garaż, możemy pomyśleć nie tylko o oświetleniu głównym zamontowanym na środku sufitu, ale też na przykład o oświetleniu punktowym znajdującym się nad zawieszonymi półkami.