Kategorie
Wystrój wnętrz

Powiększyć optycznie małe mieszkanie przez aranżację wnętrz

Nie każdy mieszka w dużym i przestronnym mieszkaniu, w którym czuje się swobodnie. Duże mieszkanie nie dość, że kosztuje, to jeszcze trzeba je sprzątać. Mniejsze jest ciasne, ale funkcjonalne. Jeżeli bardzo źle czujemy się w małej przestrzeni, to zawsze możemy optycznie sobie je powiększyć. Jak to się robi? Istnieje na to kilka prostych sposobów.

Aranżacja wnętrz powinna być delikatna

Aranżacja wnętrzNależy przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor danego mieszkania. Aranżacja wnętrz powinna być delikatna. Oznacza to, że ściany nie powinny być ciemne, tylko jasne, pastelowe, pochłaniające światło. Podobnie jest z meblami, które powinny mieć powierzchnie połyskującą, a nie matową. Nie warto jest kupować mebli szerokich i ciemnych, które zajmują pomieszczenia. Lepiej, żeby nie były to starodawne meble antyczne, które przytłaczają. Dotyczy to wszystkich pomieszczeń w tym kuchni, przedpokoju, łazienki oraz sypialni. Architekt wnętrz poleca używania stosownych wzorów. Jeżeli będziemy używać poziomych pasów na ścianach, to poszerzymy wnętrze wizualnie. Jeżeli mamy zbyt nisko zawieszony sufit, to można użyć pionowych pasów na ścianach. Ale bardziej proponuję, żeby projektowanie wnętrz opierało się głównie na używaniu poziomych wzorów. Istnieje wiele tapet, które są jasne i dodatkowo optycznie powiększają dane pomieszczenie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że drobniejsze kafelki bardziej nadadzą się do małego pomieszczenia. Taka aranżacja wnętrz pasuje zarówno do kuchni, jak i łazienki, ale i również może stanowić element do sypialni i pokoju. W optycznym powiększaniu pomieszczeń najważniejsze jest światło oraz użycie luster. Okna powinny być duże, czyste, pozbawione wszelkich ram, wszelkich zasłon i firanek. Lepiej jest zainwestować w rolety, które mogą być jasnego koloru i nie będą zajmowały zbędnego miejsca, jak na przykład zasłony. Lampy powinny być ustawione w różnych miejscach pomieszczenia. Podobnie jest z lustrami. Jeżeli lustro znajdzie się w salonie, sypialni oraz w łazience, to przestrzeń wyda się dużo większa. Aranżacje wnętrz w sypialniach stawiają na obecność wielkich szaf trzydrzwiowych z lustrami. Takie szafy maja zamontowane również różnego rodzaju halogeny. Jest to doskonała propozycja do zabudowy uciążliwych wnęk. Warto również zainwestować w nowy telewizor. Pozbywamy się starych i kineskopowych, natomiast na ścianę wieszamy płaskie, które nie zajmują pomieszczenia.

Ramki do obrazów powinny być delikatne i wąskie. Zdecydowanie unikajmy grubych i ciemnych ram, które optycznie pomniejszają dane pomieszczenie. Zanim zaczniemy zmieniać mieszkanie, to warto jest przeczytać kilka poradników lub skonsultować się z fachowcami.

Architekt, który pomoże nam w aranżacji małego mieszkania: http://linkiewicz.com.pl