Ogrodzenia z betonu, drewna, czy metalu?

Ogrodzenia z betonu, drewna, czy metalu?

Po zakupie działki pierwszą rzeczą jaką się zajmujemy jest jej ogrodzenie. Dzięki temu zaznaczamy swój teren, sprawiamy, że nikt nie będzie miał dostępu na działkę, to kwestia bezpieczeństwa. Na początku bywa tak, że wybieramy siatkę leśną, czy siatkę budowlaną, ponieważ jest ona bardzo tania i liczy się to, że teren będzie zamknięty.

Ogrodzenia z betonu są stabilne

ogrodzenia betonowe Potem przechodzimy do lepszych ogrodzeń, tych docelowych, które będą na stałe ogradzać naszą działkę. Do wyboru mamy wiele różnych odmian ogrodzeń. Są to między innymi ogrodzenia wykonane z betonu z Warszawy, ogrodzenia drewniane czy metalowe. Każde z nich posiadają różne odmiany, jak również różne wady i zalety. Zacznijmy od ogrodzeń betonowych. Są one najbardziej trwałe i solidne z nich wszystkich. Beton jest odporny na warunki atmosferyczne, szczególnie na zmienne temperatury, jak i słońce. Jedynie woda może go nieco osłabiać, przez co pojawiają się pęknięcia i szczeliny, jednak jeśli płot betonowy będzie posiadał warstwę hydrofobową (czyli odporną na wodę) to do tego nie dojdzie. Płot betonowy to także pełna prywatność. Nikt nie zobaczy co znajduje się na naszej działce.

ogrodzenia betonowe Nie trzeba czekać aż wyrośnie nam żywopłot czy kupować maty z trzciny, które po jakimś czasie zaczynają się łamać, pokrywać mchem i wyglądać wybitnie nieatrakcyjnie. Beton to solidny materiał, a obecnie płoty betonowe posiadają różne wzory, a nawet kolory, dzięki czemu można dobrać je do swoich potrzeb. Można je stosować zarówno do działek prywatnych, jak i firmowych. Przejdźmy teraz do ogrodzeń metalowych. Tutaj najczęściej pojawia się siatka i ogrodzenia panelowe. Siatka jest bardzo tania, i każdy jest w stanie ją założyć, nie potrzeba do niej nawet podmurówki, jedynie słupki stawiane na rogach działki. Jednak nie jest ona trwałym ogrodzeniem, nie zapewnia bezpieczeństwa, bo łatwo przez nią przejść, jak również z czasem pokryje się rdzą. Ogrodzenia panelowe są nowoczesne, stabilne, dobrze wyglądają, są bardziej odporne. Nie korodują, jednak nie zapewniają nam prywatności. Ostatnim rodzajem ogrodzeń są płoty drewniane. Ich estetyka jest najwyższa ze wszystkich, można wybierać w różnych gatunkach drewna (czyli w różnych kolorach). Mogą mieć różne kształty i wielkości, co daje wiele możliwości stworzenia płotu.

Niestety trzeba je konserwować co roku, bo inaczej szybko stracą swój kolor i mogą butwieć. Dlatego też wybór ogrodzenia z betony jest dobrym rozwiązaniem. Nie wymagają one konserwacji, nie rdzewieją, przez wiele lat będą stabilnie stać i dobrze wyglądać.