kotwy rozporowe do betonu

Oferowane kotwy rozporowe

Beton jest podstawowym materiałem wykorzystywanym w budownictwie. To z niego wykonywane są fundamenty oraz ściany większości budynków. Bardzo często potrzebujemy wykonać mocowania, które będą zdolne do pracy przy wyjątkowo dużych obciążeniach statycznych. Jeżeli chcemy więc w betonie zamontować profile lub innego rodzaju konstrukcje metalowe, musimy zastosować odpowiednie materiały.

Kotwy idealnie dobrane

 kotwy rozporowe do betonuNajlepiej sprawdzą się stalowe kotwy rozporowe, które producenci polecają do pracy nie tylko w betonie, ale często także w cegłach oraz w pustakach stropowych. Aby mieć pewność, czy producent zadbał o najwyższą jakość, sprawdźmy, czy dane kotwy rozporowe posiadają odpowiednie atesty. Czasami może jednak zdarzyć się, że kotwy, jakich poszukujemy, nie będą dostępne w standardowych katalogu producenta. Czy to oznacza, że musimy zrezygnować z tego rozwiązania i szukać nowego, które spełni wszystkie nasze oczekiwania? Niekoniecznie, ponieważ wielu producentów oferuje realizację indywidualnych zamówień na niestandardowe kształty lub wymiary kotew. Dzięki temu zawsze możemy uzyskać takie wytrzymałe kotwy rozporowe do betonu, które sprawdzą się idealnie właśnie w naszym jednym konkretnym zastosowaniu. Oczywiście takie kotwy na indywidualne zamówienie będą nieco droższe, jednak dzięki temu zyskujemy pewność, że dane rozwiązanie jest idealnie dopasowane do naszej sytuacji i nie musimy wybierać mniejszego zła, aby zrealizować swoje zamiary.

 kotwy rozporowe do betonuA jakie kotwy rozporowe do betonu znajdują się w standardowej ofercie wielu producentów? Przede wszystkim są to kotwy pierścieniowe, wykonane ze stali kwasoodpornej. Dzięki takiemu materiałowi użytemu do ich produkcji, są one odporne na wiele negatywnych czynników środowiskowych i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tego typu łączniki tulejowe są naprawdę proste w montażu, jednak należy tutaj pamiętać o postępowaniu w zgodzie ze wskazówkami producenta. Koniecznością jest między innymi wykonanie prostopadłego do płaszczyzny podłoża otworu montażowego. Wiercenie powinno być zawsze dokładne, w innym przypadku rezultaty nie będą nam się podobać. Jeśli jesteśmy przekonani, że wiercenie jest poprawne, wówczas możemy umieścić dybel metalowy w otworze po prostu uderzając w łącznik młotkiem.

Powinno się stosować także klucz dynamometryczny. Szeroki wybór kotew rozporowych pozwoli dobrać odpowiedni produkt do konkretnej sytuacji, jest to bardzo ważne, by profile stalowe były zamocowane w betonie naprawdę dobrze i nie mogły odpaść od ściany.