Nowoczesna aranżacja z wykorzystaniem płytki gipsowej

Nowoczesna aranżacja z wykorzystaniem płytki gipsowej

Własne mieszkanie powinno stanowić dla nas ulubione gniazdko, w którym kochamy przebywać. Aby tak było, należy je pieczołowicie dopracować. Wiele osób przykłada ogromnych starań do tego, aby aranżacje prezentowały się przytulnie i miło, ale także stylowo i modnie. Jeżeli i my należymy do tych osób, warto zastanowić się, jakie materiały wykończeniowe pozwolą nam stworzyć nowoczesny acz przytulny pokój.

Płytki gipsowe w salonie

kamieniopodobna płytka gipsowaNa potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że stoimy właśnie przed koniecznością wykończenia salonu. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby pomalowanie ścian na wybrany przez siebie, najbardziej lubiany kolor, jednakże wysilmy się, a może wpadniemy na inny pomysł. Jeśli zależy nam na czymś interesującym, jedną ze ścian możemy pokryć jakimś materiałem, może nim być na przykład kamieniopodobna płytka gipsowa, która obecnie zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ prezentuje się niezwykle estetycznie, przypomina klasyczny kamień, ale jest o wiele mniejsza oraz łatwiejsza w montażu. W odróżnieniu od cegły, kamieniopodobna płytka gipsowa nie wymaga fugowania, dlatego montaż przebiega o wiele szybciej. Po prostu przykleja się taką płytkę z pomocą specjalnej zaprawy klejowej lub dedykowanego przez producenta kleju elastycznego.

kamieniopodobna płytka gipsowaTaki montaż sprawia, że płytka bardzo dobrze przyczepia się do podłoża. Gips charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dlatego taka płytka jest naprawdę wytrzymała oraz trwała. Możemy być pewni, że będzie nadawała się do eksploatacji przez naprawdę długie lata i przez ten czas nie ulegnie uszkodzeniom. Jej biały kolor sprawia, że nadaje się do wnętrza w każdym stylu, choć oczywiście możemy ją dodatkowo pomalować, aby stworzyć jeszcze ciekawszą aranżację. W ofertach producentów dostępne są także narożniki gipsowe w komplecie z płytkami, dlatego nie musimy martwić się ich wykończeniem – dzięki gotowym narożnikom, na pewno będzie ono estetyczne. I co jest z pewnością dla nas ważne, takie kamieniopodobne płytki gipsowe obecnie dostępne są w ofertach w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!

Dzieje się tak, ponieważ zyskały one ogromną popularność – były wykorzystywane w wielu aranżacjach przedstawianych w nowych katalogach wnętrzarskich. Obecnie zatem za niewysoką cenę uda nam się stworzyć wyjątkową aranżację salonu, ale nie tylko. Taką płytkę możemy wykorzystać także w sypialni, bez obaw o to, że stworzy ona chłodny, nieprzystępny klimat – odpowiednio pomalowana płytka może wprowadzić przytulny, intymny nastrój.