Najmodniejsze panele podłogowe

Najmodniejsze panele podłogowe

Istnieje całe mnóstwo sposobów na wykończenie podłogi, możemy zdecydować się na płytki podłogowe, terakotę, wykładzinę, ale największą popularnością ze względu na swoją elegancję cieszą się panele podłogowe. W dodatku charakteryzują je bardzo dobre parametry techniczne, dlatego i z tego względu są często wybierane przez osoby, którym zależy na trwałej i atrakcyjnie wyglądającej podłodze.

Panele dostępne u producentów

panele podłogowe - dąb naturalnyGospodynie domowe zwracają tez uwagę na ich łatwość pielęgnacji. To wszystko czynniki, które sprawiają, że wybór paneli podłogowych jest warty uwagi. W dodatku w ofertach producentów natrafimy na różnego rodzaju modele i wzory – dzięki którym można w prosty sposób podkreślić styl danego wnętrza. Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się nieustannie, jednak producenci podłóg podążają za nowinkami, dlatego może być pewni, że w ich asortymencie natrafimy na naprawdę modne panele podłogowe – dąb naturalny na przykład, który jest najczęściej stosowanym gatunkiem drewna do paneli, przeżywa swój renesans i produkty z niego wykonane cieszą się prawdziwą popularnością. Takie panele dobrze sprawdzą się w salonie, jak i w sypialni. Ale to nie wszystko, do wyboru mamy bowiem także panele wykonane z egzotycznych gatunków drewna, możemy zdecydować się również na drewno bielone czy też na celowo postarzane, które doskonale sprawdza się we wnętrzu w stylu rustykalnym, prowansalskim, jak i w stylu shabby chic.

panele podłogowe - dąb naturalnyPanele imitujące postarzane drewno posiadają przetarcia, rysy, są w niektórych miejscach wytarte czy też, wydawać by się mogło, nadgryzione przez korniki. Producenci starają się jak najlepiej podkreślić naturalną strukturę drewna, a więc występujące na nich słoje oraz sęki. Dzięki takim panelom wnętrze będzie posiadało własną duszę, własną historię, dlatego to dobry wybór dla osób, którym zależy na domu z klimatem. Jeśli chodzi zaś o wspomniane drewno bielone, nie chodzi tutaj oczywiście o to, aby biała farba całkowicie pokryła panele, przez jej warstwę powinny przebijać słoje, jak i naturalny kolor drewna, nierównomierne przetarcia będą wyglądały jakby powstały na skutek eksploatacji. Taki typ podłogi polecany jest przez producentów do wnętrz w stylu skandynawskim.

Nie każdy wie, że w ofertach natrafimy nawet na panele z nadrukami, na przykład z wzorami w postaci starych pocztowych stempli czy napisów z gazet. To ciekawa, ale odważna opcja, dlatego nie każdy się na nią decyduje. Trzeba mieć dobry pomysł na aranżację wnętrza, żeby dobrze wkomponować tego typu panele podłogowe w otoczenie.