Montaż ogrodzenia siatkowego

Montaż ogrodzenia siatkowego

Ogrodzenie siatkowe jest jednym z najtańszych rodzajów ogrodzeń, dlatego też jest tak chętnie wybierane. Najczęściej zobaczyć je możemy wokół zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych, firm czy małych obiektów biurowych. Swoją rolę spełniają bardzo dobrze, gdyż są nie tylko wytrzymałe, ale i trwałe – raz zamontowana siatka ogrodzeniowa będzie służyć nam przez długie, długie lata.

Ogrodzenia panelowe z nasadkami

ogrodzenia paneloweOczywiście pod warunkiem, że jej montaż został przeprowadzony w sposób całkowicie prawidłowy. Aby było to możliwe, nie możemy zapomnieć o żadnym z akcesoriów montażowych polecanych przez producentów. Bez nich ogrodzenie siatkowe nie będzie odznaczało się odpowiednimi parametrami technicznymi. Jakie akcesoria montażowe mamy na myśli? To przede wszystkim słupki – narożne, pośrednie oraz podporowe, dzięki którym można solidnie zamontować siatkę. Konieczny jest także pręt sprężający oraz śruby mocujące, które pozwalają na jego mocowanie. Kolejnym niezbędnym elementem jest drut naciągowy oraz napinacz, który – jak sama nazwa wskazuje – służy do napinania drutu. Aby jednak drut naciągowy został odpowiednio zamocowany do siatki, konieczny będzie jeszcze drut wiązałkowy. Producenci proponują najczęściej ten drut w wersji ocynkowanej, dzięki czemu jest odpowiednio zabezpieczony przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. To jeszcze nie wszystkie akcesoria montażowe.

ogrodzenia paneloweSiatkowe ogrodzenia panelowe z mazowieckiego nie powstaną jeżeli zapomnimy o nasadkach zawiasowych oraz opaskach. Nasadki zawiasowe są najczęściej wykonywane z aluminium, a ich zadaniem jest łączenie słupków podporowych z pozostałymi rodzajami słupków – pośrednimi oraz narożnymi. Z kolei opaska pozwala na połączenie napinacza i nasadki z słupkami. Pamiętajmy też o zakupie przelotki, dzięki której będziemy mogli połączyć drut naciągowy z słupkiem pośrednim. Jak widać, akcesoriów do montażu siatkowego ogrodzenia jest naprawdę wiele. Wydawać by się więc mogło, że montaż to proces skomplikowany, który trwa długo. Jednak nie jest to prawdą. Mimo tak wielu akcesoriów, montaż jest prosty i może go wykonać każdy, w dodatku nie zajmuje wiele czasu. Bardzo szybko będziemy mogli cieszyć się estetycznym, siatkowym ogrodzeniem wokół określonego terenu.

Pamiętajmy jednak, aby każdy etap prac prowadzić z dużą dokładnością – siatka musi być odpowiednio naciągnięta, aby wyglądała estetycznie i była nie do sforsowania! Wszelkie niedociągnięcia będą widoczne w efekcie końcowym, dlatego nie bagatelizujmy montażu i dobrze się do niego przygotujmy.