Kominki jako pomysł na biznes

Kominki jako pomysł na biznes

Biznes budowlany jest bardzo podzielony. Z jednej strony mamy tam duże materiały potrzebne do budowy domów, takie jak cegły, zaprawy, pustaki, kleje, szalunki, rusztowania,  z drugiej strony mamy tam kominki kamienne, biały montaż, czyli wanny, prysznice czy płytki ceramiczne.

Kominki na zamówienie

kominkiW Poznaniu widać to gołym okiem, bo firmy oferujące wszystkie te produkty. Duże przedsiębiorstwa to też duże koszty, jeśli chodzi o rozpoczęcie biznesu. Duże maszyny są drogie, duże ilości towaru też, więc dobrze jest się skupić na czymś mniejszym i wybrać przykładowo parapety. Parapety muszą być przecież obecne w każdym domu. Teraz robi się je z bardzo różnych materiałów, takich jak parapety z kamienia, aluminium, drewna, cegły klinkierowej, czy tworzywa sztucznego, a nawet z plastiku. Te materiały różnią się do siebie nie tylko ceną, ale też trwałością, odpornością, wyborem kolorystyki. Taki wybór to świetna sprawa dla klienta, ponieważ każdy może dobrać sobie coś innego, co będzie pasowało mu do kolorystyki budynku i zasobności portfela, ale to zła sytuacja dla sprzedawcy, ponieważ najlepiej, żeby miał parapety ze wszystkich materiałów, żeby dogodzić klientowi. To bardzo niewygodne, bo trzeba to gdzieś składować. Zawsze można oferować parapety na zamówienie, tak jak są kominki Poznań, ale trzeba mieć próbnik kolorystyczny i przykładowy parapet z każdego materiału.

Poznań to duży rynek, więc trudno się przebić, ale firma specjalizująca się w jednym produkcie czy grupie produktów będzie miała łatwiej. Z tego powodu parapety z kamienia i nie tylko to ciekawy pomysł na biznes.