Kominek koza ? co to jest i do jakiego wnętrza pasuje?

Kominek koza ? co to jest i do jakiego wnętrza pasuje?

Kominki kozy stały się w ciągu kilku ostatnich lat bardzo popularne wśród wszystkich tych którzy albo zajmują się urządzaniem wnętrz albo interesują ich wszelkie nowinki budowlano ? wnętrzarskie.

Co to jest kominek koza?

wkład kominowyW przybliżeniu kominki koza to piece wolnostojące montowane w salonach, spełniające nie tylko funkcję grzewczą ale tkajże niezwykle ozdobną. Kominki koza są piecami kominkowymi za pomocą których ogrzać możemy pomieszczenie (w przypadku tych o odpowiedniej mocy – jeżeli piec wolnostojący ma być używany jako źródło ciepła, ważnym parametrem jest jego moc uzyskiwana w czasie trzech godzin ciągłego palenia. Dla kóz może wynosić od 3 do 17 kW). Ponadto, inaczej niż w przypadku, najpopularniejszych obecnie bio kominków, kominki wolnostojące koza muszą być podłączone do osobnego kozy kominki. Zdecydowana większość kominków koza jest dostosowana do palenia w nich drewnem, są jednak też takie w których palić można na przykład węglem kamiennym. Aby wybrać najbardziej odpowiadający nam kominek zapoznajmy się dokładnie z jego opisem. Wszyscy producenci są zobowiązani do tego aby na jego opakowaniu zamieścić wszystkie znaczące informacje czyli na przykład to czym możemy w nim palić oraz jaką ma moc. Kominki wolnostojace pasują właściwie do każdego wnętrza, we wnętrzach klasycznych, w towarzystwie brązowych pięknych mebli będą wyglądały niezwykle klasycznie i elegancko. Natomiast we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych będą nadawały niepowtarzalny charakter. Pamiętajmy jednakże, że o kominku musimy pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem remontu, gdyż, jak zostało wspomniane, kominki te potrzebują przewodu kominowego, co może być trudne po zakończeniu już remontu.

Ponadto, sprawdźmy czy nasz salon jest dostosowany do zamontowania takiego przewodu, gdyż nie wszystkie mają taka możliwość.