Klasy filtrów powietrza

Klasy filtrów powietrza

Filtracja powietrza docierającego do pomieszczenia jest naprawdę ważna. Powinniśmy troszczyć się o to zwłaszcza w warunkach przemysłowych. W obiektach, w których prowadzi się prace wytwarzające pyły, ważny jest sprawny system wentylacyjny. Powinien być on złożony z wentylacji nawiewnej, wprowadzającej świeże powietrze, oraz z wentylacji wywiewnej, która będzie pełnić funkcję odpylacza.

Wysoka jakość filtrów powietrza różnych klas

filtry kompaktowe M5Jakie filtry powinny być zamontowane w obu rodzajach wentylacji? Należy poznać klasy filtrów powietrza, aby dobrać odpowiedni model do danego zastosowania. Filtry wstępne należą do klas G – G1, G2, G3 lub G4. W związku z tym mogą być stosowane jako filtr, który poprzedza filtry wyższych klas; lub też jako samodzielny filtr powietrza w komorach lakierniczych, jak i w kuchniach. Następnie natrafimy na filtry kompaktowe M5, które należą do klasy średniej. Sprawdzają się one w oczyszczaniu pomieszczeń produkcyjnych i przemysłowych, gdyż charakteryzują się one naprawdę wysokim poziomem skuteczności. Pozwalają wykryć oraz odizolować gruby oraz średni pył, którego cząstki mają wielkość od 1 do 5 μm. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór takich filtrów kompaktowych M5. Mogą być one oparte na ramce z tworzywa sztucznego lub ze stali galwanizowanej. Pierwsze rozwiązanie cieszy się większym zainteresowaniem klientów.

filtry kompaktowe M5Model taki posiada także drewniane separatory, całość jednak jest odpowiednio zabezpieczona przed pożarem. Oprócz ramki filtr taki posiada wysokiej jakości włókna syntetyczne lub szklane, a dodatkowo od strony wlotu powietrza producent zamontował specjalną laminowaną gazę filtracyjną, która dodatkowo poprawia efektywność tego filtra. Bardzo ważna dla klientów jest jak największa powierzchnia filtracyjna, dlatego w przypadku filtrów kompaktowych kieszeniowych M5 producent zastosował specjalny sposób szycia kieszeni. Dodatkowo wyposażone są one w zakładki dystansowe, dzięki czemu najlepiej można wykorzystać całą dostępną przestrzeń do filtracji. Trzecią klasą filtrów i tą najlepszą, są filtry F7, F8, F9. Mogą być one montowane w szpitalach, laboratoriach oraz w zakładach spożywczych zajmujących się przetwórstwem żywności. Pozwalają one bowiem zachować najwyższy poziom czystości powietrza.

Jeżeli wymagamy więc w pomieszczeniu sterylnych warunków, tego typu filtry będą najlepszym wyborem. Jak widać, filtrów przemysłowych jest całe mnóstwo. Należy wiedzieć, co oznaczają poszczególne klasy, aby odpowiednio dobrać filtr do danego zastosowania. Ale ważne jest to, że nawet najlepszy filtr musi być regularnie wymieniany. Nie zapominajmy więc o tym.