Kategorie
Wystrój wnętrz

Kącik jadalniany w kuchni – jak dobrać meble

Jadalnia połączona z kuchnią to w ostatnim czasie coraz popularniejsze rozwiązanie, co jednak w przypadku, gdy metraż kuchni nie jest zbyt duży, czy to oznacza, że z takiego rozwiązania musimy rezygnować, czy też uda nam się jakoś sensownie to rozplanować. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać kącik jadalniany.

Dębowe stoły w różnych rozmiarach

dębowe stoły z krzesłami do kuchniAby był on funkcjonalny i estetyczny ważne jest to by dobrać odpowiednie meble. Co oczywiste będzie potrzebny nam stół i krzesła, sprawdzić się tu mogą zarówno proste dębowe stoły z krzesłami do kuchni, o ile znajdziemy takie o niewielkich wymiarach. Wykonane z drewna będą niezwykle praktyczne i trwałe, a dodatkowo sprawdza się one zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni, dzięki czemu jest to rozwiązanie stosunkowo uniwersalne. Inną opcją, jeśli chcemy zaoszczędzić nieco więcej miejsca, są stoły składane do kuchni, takie stoły mogą mieć dodatkowo rozkładane blaty po obu bokach. i tak jeśli go nie użytkujemy lub też użytkują go tylko dwie osoby, to taki stół może mieć nawet jakieś 90×90, podczas gdy potrzebny jest nam większy to rozkładamy dodatkowe skrzydła, a wymiary stolika znacznie się zwiększają. Czemu akurat takie rozwiązanie do jadalni?

dębowe stoły z krzesłami do kuchniW samej kuchni wprawdzie pewnie nie rozłożymy takiego stołu, przecież ogranicza nas przestrzeń, niemniej z powodzeniem można będzie taki stół wykorzystywać kiedy np, będziemy chcieli wyprawić jakieś przyjęcie czy też będziemy mieli więcej gości, dzięki temu nie trzeba decydować się na duży stół do salonu, jedynie niewielki stolik kawowy podmienić na ten z naszego kącika jadalnianego. Tutaj zwykle jednak nie mamy gotowych zestawów, czyli stołu wraz z krzesłami, a co za tym idzie krzesła trzeba sobie oddzielnie dobrać, właściwie do wielkości stołu, jak i jego wysokości. Jeśli zależy nam na ciekawych efektach estetycznych, warto wybrać stoły z drewna, ale niezabezpieczonego czyli surowego? Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie nadać im taki wygląd jaki nam się podoba, zabezpieczając je lakierem czy też bejcą do drewna o wybranym kolorze będziemy mieli jednocześnie pewność, że meble będą trwałe i solidne, a do tego idealnie dostosowane do naszego gustu.

Aranżując tak niewielką przestrzeń pamiętajmy jednak o tym by każdy element dokładnie mierzyć, ponieważ nawet te kilka centymetrów może tu zrobić naprawdę dużą różnicę. Tyczy się to zarówno samego stołu, jak i krzeseł. Urządzenie kącika jadalnego nawet w małej kuchni jest możliwe, należy się jednak liczyć z tym, że będzie to nieco trudniejsze niż w przypadku dużej przestrzeni, jak i z tym, że będziemy mieli zdecydowanie bardziej ograniczony wybór.