Kabiny oraz ścianki prysznicowe

Kabiny oraz ścianki prysznicowe

Nowoczesne budownictwo stara się jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń bez niepotrzebnego przytłaczania jej. Dlatego w przypadku małych pomieszczeń przeznaczonych na łazienki odchodzi się już od montowania w nich wanien, które zajmowały przecież wiele miejsca, mimo że identyczną rolę pełni o wiele mniejsza kabina prysznicowa.

Kabiny prysznicowe w nowoczesnym budownictwie

PrysznicNie powinno nas więc dziwić, że w nowoczesnych mieszkaniach w łazience zawsze będzie właśnie kabina. Jeżeli i my projektujemy własną łazienkę, zastanawiamy się pewnie, jak ją wyposażyć. Jak powinna wyglądać kabina prysznicowa, z czego powinny być wykonane jej ścianki oraz jakiej powinna być wielkości? To tylko kilka pytań, ponieważ na pewno jest ich o wiele więcej. Przyjrzyjmy się temu, co znajdziemy w ofertach renomowanych producentów. Przykładowo, dużą popularnością cieszy się kabina prysznicowa ze szkła hartowanego 6 cm, ponieważ uważa się ją za naprawdę solidną i odporną na uszkodzenia mechaniczne. Taka kabina o wymiarach 90 x 90 x 195 cm doskonale sprawdzi się w małych oraz średniej wielkości łazienkach. Zapewni komfort podczas codziennych obowiązków higienicznych oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Drzwi obrotowe na zewnątrz są wygodne w eksploatacji, natomiast profile aluminiowe czarne stylowo kontrastują z samym szkłem.

PrysznicTaka kabina może być montowana bezpośrednio na podłodze lub na brodziku, wybór zależy od naszego indywidualnego pomysłu. Jest to naprawdę estetyczne rozwiązanie, ponieważ śruby montażowe są tutaj dobrze zamaskowane i nie wpływają na całkowity odbiór wizualny kabiny. Warto pamiętać, że kabiny prysznicowe nie są jedynym rozwiązaniem proponowanym przez producentów wyposażenia do łazienek. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z kabin na rzecz ścianek prysznicowych walk-in, które tylko z jednej strony oddzielają przestrzeń prysznicową od reszty pomieszczenia. Takie ścianki także wykonywane są z hartowanego szkła, dlatego również są bezpieczne w użytkowaniu. To rozwiązanie proponuje się do pomieszczeń naprawdę nowoczesnych. Szkło, podobnie jak w przypadku kabiny, może być gładkie lub mleczne. Ścianka prysznicowa jest rozwiązaniem nieco tańszym niż kabina, jednakże cena nie powinna być podstawowym wyznacznikiem, którym warto się kierować. Lepiej zwracać uwagę przede wszystkim na funkcjonalność rozwiązania.

W przypadku większej ilości domowników, dobrym wyborem jest kabina prysznicowa, jeżeli podczas korzystania z łazienki nie zamykamy się w niej, a dopuszczamy możliwość wejścia innej osoby, aby korzystać na przykład z umywalki. Jeśli zaś zawsze zamykamy się w łazience lub po prostu mieszkamy sami, wystarczy ścianka prysznicowa.