dodatki do wnętrz

Jakie dodatki warto wybrać do mieszkania?

Bardzo często można usłyszeć, w środowisku modowym lub artystycznym można usłyszeć, że to dodatki budują całą stylizację. Dotyczy to nie tylko tej branży, ponieważ ta tendencja doskonale ujawnia się w przypadku aranżacji wnętrz.

Różnorodność dodatków do mieszkań

  dodatki do wnętrzNawet najbardziej trafiona lub katalogowa aranżacja mieszkania będzie się nam wydawać martwa i nieciekawa bez użycia odpowiednich dodatków. Co ciekawe za ich pomocą możemy także z łatwością zmieniać i podkreślać styl mieszkania. Już od kilku lat możemy na przykład zauważyć zwiększone zainteresowanie lustrami. Dzisiaj w każdym większym lub mniejszym markecie budowlanym i sklepie z artykułami dekoratorskimi znajdziemy minimum kilkanaście modeli o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Poprzez ich zastosowanie w bardzo sprytny i niedrogi sposób powiększymy optycznie wnętrze i nadamy mu szlachetności. Często stosowanym zabiegiem jest też stosowanie luster w miejscach nieoczywistych. Może to być na przykład lustro w układzie poziomym nad komodą, co w towarzystwie odpowiednich dodatków wygląda niezwykle ciekawie.

dodatki do wnętrzInnym bardzie często stosowanym dodatkiem podczas aranżacji mieszkania są ramki na zdjęcia. To rozwiązanie nie tylko nada charakteru naszym ścianom lub regałom, ale także umożliwi spersonalizowanie wnętrza i uwiecznienie wspólnych chwil w gronie przyjaciół i rodziny. Interesująco wygląda chociażby kombinacja ramek w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, która stanowi mocny akcent sypialni lub salonu. Ciekawy efekt uzyskamy również dzięki zastosowaniu poduszek o różnych kształtach i fakturach. Nie mniejszą rolę pełnią drobiazgi, takie jak słoiki, ozdobne kartony, latarenki i świeczniki. Warto zwrócić uwagę na to, że w dużej mierze to światło buduje nastrój w pomieszczeniu i modeluje jego wielkość oraz kształt. Za pomocą różnej wielkości świec wprowadzimy więc nastrojowy, przytulny charakter, który ociepli każde wnętrze. Podczas dekoracji warto znaleźć równowagę pomiędzy minimalizmem, a miksem rozmaitych stylów i faktur. Ciekawym miejscem na poszukiwania dodatków są targi staroci i antykwariaty, które bardzo licznie występują w Bydgoszczy. Znajdziemy w nich z pewnością wyjątkową porcelanę, stary zegar lub mebel, który przy odrobinie zaangażowania po renowacji stanie się główną ozdobą naszego mieszkania.

Dzięki takim elementem wnętrze zaczyna wyglądać bardziej wyjątkowo i znacznie mnie katalogowo. Mimo wszystko pamiętajmy, że w dekoratorstwie, jak niemalże nigdzie indziej bardzo sprawdza się zasada mówiąca o tym, że mniej znaczy więcej.

Poszukujecie nowego domu w interesującej lokalizacji? Pomoże wam Mertis sprzedający nieruchomości w Bydgoszczy