ogrodzenie drewniane

Jak wykonać montaż ogrodzenia?

Wybór rodzaju ogrodzenia, które ma niejako stanowić oprawę naszego nowego domu, jest raczej przyjemnym zajęciem. Zwłaszcza dla osób, które dobrze czują się podczas aranżowania przestrzeni lub też interesują się designem. Gdy już jesteśmy pewni co do rodzaju materiału, kształtu, sposobu połączenia oraz wielkości, do wykonania pozostaje montaż. Jak sprawić, aby przebiegł szybko i bez problemów?

Etapy montażu ogrodzenia

ogrodzenieTo pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza podczas prac wykończeniowych, do których możemy zaliczyć montaż ogrodzeń. Jeśli nie należymy do miłośników majsterkowania i nie chcemy wykonać tego samodzielnie, to pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest wybór profesjonalisty, który zrobi to za nas. Odnalezienie takiego fachowca nie będzie problemem, jednak warto zwrócić uwagę na lata jego doświadczenia oraz przeczytać opinię innych klientów, korzystających wcześniej z jego usług. Gdy już skontaktowaliśmy się z monterem, przychodzi moment na wycenę oraz wstępne obejrzenie miejsca montażu ogrodzenia. Rodzaj terenu stanowi bardzo ważną kwestię, ponieważ zdarza się, że wykonanie danego rodzaju ogrodzenia na naszym terenie nie będzie możliwe ze względu na jego specyfikę.

ogrodzenie drewnianeGdy wynajęty profesjonalista obejrzy rodzaj terenu i dokona wyceny można rozpocząć prace montażowe. Zazwyczaj zamykają się one w kilku podobnych do siebie etapach, jednak różnią się miedzy sobą ze względu na wybrany rodzaj ogrodzenia. Nieco inne prace będą wykonywane podczas zakładania paneli ogrodzeniowych a inne podczas montowania słupów betonowych lub automatycznych bram przesuwnych. W przypadku pochyłego terenu ważną kwestią, która może mieć wpływ na efekt i jego walory estetyczne jest stopniowanie. Wykonywanie go samodzielnie bywa możliwe, jednak doświadczenie fachowego montera jest nieocenione, jeśli zależy nam na wysokiej jakości wykonania. Wówczas mamy pewność, że za nasze ogrodzenie odpowiada fachowiec. Gdy słupki są już osadzone, najczęściej podejmowana jest decyzja o podmurówce oraz łączeniu słupków. Czas montażu zależy od długości ogrodzenia, wprawy montera, ale również czynników specyficznych, jak na przykład nietypowy rodzaj terenu, specyficzna gleba czy też konieczność użycia techniki stopniowania.

Warunki atmosferyczne również mogą wpływać na czas wykonania instalacji. Niekiedy warto przeczekać niekorzystną pogodę, aby ogrodzenie były wykonane prawidłowo pod względem technicznym. Ceny montażu różnią się zależnie od stopnia trudności wykonania oraz stawki, za którą pracuje monter. Warto zainwestować i zaufać profesjonaliście, aby później cieszyć widokiem dobrze wykonanego ogrodzenia.