udrażnianie rur

Jak można udrożnić rury?

Zatkana rura zawsze stanowi duży problem. Jeśli woda nie spływa jak trzeba to nie można wziąć prysznica, umyć naczyń, czy spuścić wody w toalecie. Często zawartość rur wypływa na wierzch, przez co w całym pomieszczeniu nieprzyjemnie pachnie. Jednak każdą awarię zawsze można usunąć, tylko trzeba znać skuteczne sposoby na udrażnianie rur w domu czy mieszkaniu.

Różne metody na udrażnianie rur

udrażnianie rur Przy drobnych zatorach można wykorzystać naturalną metodę, czyli sodę z octem. Oba produkty doskonale czyszczą i niwelują brzydkie zapachy. Wsypuje się sodę do rury, polewa octem, przez co soda zaczyna się pienić. Potem trzeba odczekać kilka minut i zalać wszystko gorącą wodą. Również skuteczne są granulki chemiczne wsypywane do odpływu, a następnie zalewane wodą. Można je kupić w każdym sklepie i poradzą sobie nawet z zatorami z włosów czy resztek jedzenia. Przy bardziej zbitych, starych zatorach niezbędne będzie mechaniczne przepychanie. Wtedy skuteczne udrażnianie rur we Wrocławiu musi zakładać użycie przepychaczki lub metalowej spirali do rur. Obie rzeczy maja na celu poruszenie zatoru, tak by się ruszył w jedną lub drugą stronę i dało się go zneutralizować. Domowe sposoby, zarówno chemiczne rozpuszczanie, jak i mechaniczne pozbywanie się zatoru nie zawsze jednak będą skuteczne.

udrażnianie rur Przy dużych zatorach, czy takich trudnych do usunięcia niezbędna będzie pomoc pogotowia hydraulicznego. Specjaliści także mogą wybrać dwie metody walki z zapchaną rurą. Pierwsza opcja to czyszczenie ciśnieniowe, a drugie mechaniczne. Wersja pierwsza wykorzystuje wodę pod wysokim ciśnieniem, wtłaczaną w rurę. W ten sposób zwalczane są przede wszystkim zatory tłuszczowe, czy inne lepkie, które trudno odrywają się od ścianek rur kanalizacyjnych. Metoda mechaniczna z wykorzystaniem sprężyny usunie nawet ,,stałe” zatory, jest tańsza, a także można ją stosować wszędzie, podczas kiedy opcja ciśnieniowa jest polecana do stosowania na zewnątrz. Profesjonaliści posiadają mocniejszy, trwalszy sprzęt, który nie zniszczy się podczas pracy, a dodatkowo mogą skorzystać z kamer inspekcyjnych by najpierw sprawdzić z czym mają do czynienia i dobrać stosowną metodę poradzenia sobie z rurami.

Zatkany zlew czy toaleta mogą być szybko naprawione, zarówno domowymi, jak i profesjonalnymi sposobami. Trzeba ocenić jak poważny może być zator, a następnie podjąć stosowne kroki. W domu zawsze warto mieć jakiś środek do przepychania rur, czy choćby opisywany ocet, a w razie poważniejszej awarii mieć w zanadrzu numer do sprawdzonego hydraulika, który ma w tym doświadczenie.