Jak dobrać plisy do pomieszczenia?

Jak dobrać plisy do pomieszczenia?

Ochrona przed promieniami słonecznymi przy oknach to bardzo ważny element pomieszczenia, w którym przebywamy. Praca w warunkach, gdy przez dłuższy czas słońce razi nas w oczy jest nie tylko udręką, ale także zagrożeniem dla naszych oczu.

Plisy są praktyczne

plisyWybierając rolety powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim przeznaczenie pomieszczenia. Zdecydowanie inne rolety sprawdzą się w sypialni, a inne w biurze lub na poddaszu. W pomieszczeniach biurowych najważniejsze jest to, by słonce nie świeciło prosto w oczy, a jednocześnie pomieszczenie było na tyle jasne, by można było w nim wygodnie pracować. Najczęściej w takich miejscach stosowane są żaluzje pionowe ze względu na ich funkcjonalność i korzystną cenę. Jednak zasłonięcie miejsca, w którym doskwiera nam słońce oznacza tutaj właściwie całkowite zablokowanie dopływu promieni słonecznych. Dlatego znacznie lepiej w każdym pomieszczeniu biurowym sprawdzą się plusy, które można dowolnie ustawić. Dodatkowo są niezwykle estetyczne i sprawdzą się też w każdym domu. Niestety plisy ze szczecina (podobnie jak rolety typu dzień-noc) mimo że są bardzo praktyczne, to jako nowość należą do jednych z droższych rozwiązań, dlatego niewiele biur się na nie decyduje. Są to właściwie dwa rodzaje rolet, które doskonale sprawdzą się właściwie we wszystkich pomieszczeniach, dzięki swojej wielozadaniowości i pomysłowości.

plisyWarto zaznaczyć, ze plisy są dodatkowo roletami, które można zamontować na oknach dachowych, dzięki zastosowaniu prowadnic. Wybierając z kolei rolety do sypialni warto skupić się przede wszystkim na kolorze. Powinny być jak najciemniejsze, by nie przebijały promieni słonecznych, co będzie miało miejsce przy jasnych i pastelowych kolorach. W przypadku sypialni można się zdecydować na klasyczne rolety z prowadnicami, które doskonale hamują dopływ światła, ale też umożliwiają bezproblemowe otwieranie okien podczas upalnych nocy. Do sypialni w domku jednorodzinnym i na parterze sprawdzą się z kolei rolety zewnętrzne, antywłamaniowe, które nie tylko gwarantują nam ciemność, ale także doskonałą izolację termiczną i akustyczną, tłumiąc odgłosy z ulicy. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie znacznie droższe, jednak w przypadku hałaśliwych miejsc z pewnością się sprawdzi i pozwoli spokojnie wyspać do późnych godzin porannych.

Szeroki wybór tego typu rolet oferują producenci ze Szczecina, kładąc jednocześnie nacisk na korzystne ceny. Warto rozważyć ten wydatek, ponieważ jest to z pewnością rozwiązanie na minimum kilkanaście lat. Po takim czasie rolety wewnętrzne ? zwłaszcza, gdy w mieszkaniu panuje wilgoć ? mogą już być w fatalnym stanie.