Kategorie
Budownictwo

Izolacja fundamentów w domach pasywnych

Domy pasywne są bardzo ekologiczne, więc w obecnych czasach, gdy środowisko naturalne staje się coraz bardziej zatrute, przynajmniej nowobudowane domy mogą przyczynić się, do, chociaż minimalnej ochrony środowiska. 

Izolacja fundamentów w nowoczesnym budownictwie

izolacja fundamentówDom pasywny jest domem, który wykazuje cechy domu energooszczędnego, a więc współczynnik przewodzenia ciepła przegród zewnętrznych jest niższy ode tego normowego. Przegrodami zewnętrznymi naturalnie są: ściany, podłoga oraz dach. Warto jest wykonywać odpowiednie izolacje przeciwwodne oraz izolacje termiczne obiektu. Odpowiednie hydroizolacje sprawiają, że nie będzie potrzebna nam iniekcja ciśnieniowa, ani żadna inna. Jeśli chodzi o wykonanie takiej rzeczy jak izolacja budynku, to w Warszawie bez problemu znajdziemy firmę, która to wykonana. Szczególnie, jeśli chcemy uniknąć wilgoci, ważna jest izolacja fundamentów Warszawa. Poza tym domy pasywne, także korzystają z odnawialnych źródeł energii. Do odnawialnych źródeł energii zalicza się słońce, wodę, powietrze oraz grunt. Bardzo popularnym urządzeniem w domach pasywnych są panele słoneczne lub kolektory. Te pierwsze zamieniają promieniowanie słoneczne na energię elektryczna, natomiast kolektory zamienią ta, że energię na ciepło, które najczęściej wykorzystuje się do ogrzewania wody. Panele słoneczne lub kolektory są instalowane na dachu, czasem także na ścianach, ogrodzeniach, czy bezpośrednio na gruncie. Innym bardzo popularnym urządzeniem w domach pasywnych są pompy ciepła. Pompy są urządzeniami, które ciepło wykorzystywane do ogrzewania wody czerpią z gruntu powietrza lub wody. Najbardziej popularne pompy ciepła, to pompy gruntowe.

Może je podzielić na pionowe lub poziome, wszystko zależy od tego w jaki sposób jest zamontowana w nich instalacja. Tańsza jest opcja pozioma, jednak w takim przypadku na działce musi mieć odpowiedni obszar do zamontowania takiej instalacji poniżej granicy przemarzania gruntu.