ogrzewacz przepływowy elektryczny

Inwestujemy w ogrzewacze przepływowe. Warto?

Mycie rąk czy naczyń w zimnej wodzie nie jest ani komfortowe, ani skuteczne. Niska temperatura nie usunie większości zabrudzeń. Jest to też mało przyjemne doświadczenie, zwłaszcza w zimowe dni. Konieczne jest więc podgrzanie wody. W starym budownictwie uzyskanie ciepłej wody w kranie było możliwe tylko w jeden sposób: poprzez napalenie w piecu.

Ogrzewacze do grzania wody

ogrzewacz przepływowy elektrycznyDziś wiemy, że nie jest to ekonomiczne i przyjazne środowisku rozwiązanie. Jakie są zatem alternatywy? Można, oczywiście, grzać wodę w garnku, by umyć w niej kubki lub się umyć, ale to bardzo kłopotliwe. Czasy, gdy było to konieczne, bezpowrotnie minęły. Już kilka lat temu na rynku pojawiły się bojlery (podgrzewacze pojemnościowe), które podłączało się do prądu. Niestety, nie zawsze ich budowa była odpowiednia, co skutkowało tym, że przeciekały, czyniąc wiele szkód. Zajmowały też sporo miejsca i nieestetycznie się prezentowały. Na szczęście odchodzą dziś do lamusa i ich miejsce zajmują ogrzewacze przepływowe elektryczne. Mogą być w wersji standardowej lub mini (idealnie nadają się na działkę rekreacyjną lub do umywalki w toalecie). Dzięki nim możliwe jest znaczne obniżenie kosztów związanych z przygotowaniem ciepłej wody. Są zatem oszczędne, ale i wydajne. Urządzenie tego typu produkowane są z najwyższej jakości materiałów, a przy tym bardzo dobrze się prezentują. Większość z nich została wyposażona w nowoczesny wyświetlacz LCD, dzięki któremu możliwe jest automatyczne sterowanie ogrzewaczem.

ogrzewacz przepływowy elektrycznyNiektóre modele posiadają nawet radio internetowe oraz stację pogodową. Można dzięki niemu również zautomatyzować proces napełniania wanny. Ogrzewacze przepływowe elektryczne kupowane są do domów jedno- i wielorodzinnych. Znajdują zastosowanie w kuchniach, łazienkach, toaletach. Są idealne do mieszkań, biur, zakładów produkcyjnych i fabryk. Coraz częściej również pojawiają się w obiektach użyteczności publicznej, np. przedszkolach, szkołach czy przychodniach. Niektórzy producenci tak opracowali swoje urządzenia, by można było podłączyć do niego kilka poborów wody. To pozwala na obniżenie kosztów inwestycyjnych oraz znaczną oszczędność energii. W dzisiejszych czasach zakup ogrzewacza przepływowego nie stanowi problemu.

Urządzenie jest ogólnodostępne, nie należy też do najdroższych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z których każdy wybierze coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Są one proste w obsłudze, wręcz intuicyjne, dzięki czemu są idealne dla osób starszych. Nie zabierają tez wiele miejsca w pomieszczeniu i wyglądają bardzo estetycznie.