Hydroizolacja z papy

Hydroizolacja z papy

Hydroizolacja jest podstawową warstwą, która powinna znaleźć się na fundamentach każdego budynku. Pełni ona bowiem bardzo ważną rolę. Ma zabezpieczać budynek przed zjawiskiem podciągania kapilarnego, które mogłoby doprowadzić do zawilgocenia ścian oraz do pojawienia się pleśni czy grzyba.

Hydroizolacja dobrze wykonana

hydroizolacjaJeżeli nie chcemy dopuścić do takich sytuacji, zadbajmy o wykonanie hydroizolacji w sposób całkowicie prawidłowy. Zapewni to nam jej szczelność. Jeśli interesuje nas wysokiej jakości, szczelna hydroizolacja lubuskie jest województwem, w którym znajdziemy naprawdę wiele dobrych ekip budowlanych, które przeprowadzą prace na najwyższym poziomie. Lubuskie ekipy wyróżnia rzetelność oraz zaangażowanie w prowadzone działania, dlatego ich wsparcie będzie dla nas dobrym wyborem. Równocześnie nie windują one cen, dlatego taka hydroizolacja może być dla nas wykonana niewielkim kosztem. Bardzo często pojawia się jednak pytanie – jakie materiały najlepiej wykorzystać do takiej hydroizolacji? Tutaj zdania są podzielone. W Lublinie nadal często wykorzystuje się bitumiczne materiały rolowe. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się oczywiście nasze papy. Współcześnie stosuje się te oparte na osnowie z włókna szklanego lub poliestrowego.

hydroizolacjaTe na osnowie tekturowej, znane od lat, obecnie wyszły już z użycia, ponieważ charakteryzowały się najmniejszą trwałością. Tektura jest bowiem materiałem, który charakteryzuje się nasiąkliwością, dlatego długotrwały kontakt z wodą działa na nią destrukcyjnie. Najlepiej jest zdecydować się na papę z osnową z włókna szklanego lub poliestrową, która dodatkowo została zmodyfikowana za pomocą odpowiednich polimerów. Dzięki temu charakteryzuje się odpowiednim poziomem elastyczności niezależnie od temperatury. Ponadto wyróżnia ją dłuższa żywotność. Taka hydroizolacja sprawdzi się na fundamentach dużych budynków, które mają całkowicie równą powierzchnię. Wszelkie zagłębienia czy karby mogłyby ograniczyć szczelność izolacji. Alternatywę stanowią cienkowarstwowe izolacje bitumiczne, czyli specjalne masy asfaltowe lub asfaltowo-kauczukowe. Sprawdzają się one jako zabezpieczenie przed wodą, która nie znajduje się pod ciśnieniem.

Minusem jest jednak niewielka odporność na uszkodzenia mechaniczne, jednakże ekipy budowlane podwyższają ten parametr, stosując wtopienie siatki w masę. Bez wątpienia mimo rozwoju technologii masy i papy oparte na bitumach nie tracą nic na swojej popularności. W Lublinie i wielu innych miastach są uznawane za rozwiązanie znane oraz skuteczne, dlatego warto z niego skorzystać.