Kategorie
Budownictwo

Dlaczego warto wymieniać okna ?na ciepło?

Nowe metody w budownictwie nie zawsze szybko rozchodzą się pośród ludzi. Wiele osób po prostu nawet o nich nie wie, ponieważ firmy wykonawcze rzadko oferują je w swoich usługach. Tylko niektóre są w stanie nadążyć za rozwijającym się rynkiem i zaoferować swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Po tym właśnie poznamy czy dana ekipa zna się na rzeczy i czy możemy powierzyć jej nasze mieszkanie.

Wymiana okien na ciepło to całkiem nowa technologia

Pianka do montażu okienJedną z takich innowacyjnych metod jest montaż warstwowy. Jest to jedna z nowszych na rynku i o wiele skuteczniejsza niż tradycyjna. Zwykły montaż na piankę nie jest tak efektywny niż jego warstwowa odmiana z użyciem taśmy. Sama pianka montażowa nie przyniesie aż takich efektów. A zalet montażu warstwowego jest wiele.
Po pierwsze zapewnia on o wiele lepszą szczelność. Taśma i pianka uszczelniająca to świetne połączenie które zapewnia ochronę przed wilgocią i zimnym powietrzem z zewnątrz. Poza tym całkowicie izoluje ono od wszelkich hałasów, dzięki czemu w domu mamy spokój i cisze, Oczywiście silikon dekarski też ma swój wpływ na ten sukces. Razem z taśmą paroszczelną izoluje on od wewnętrznej strony okna. Od tej strony bowiem też trzeba chronić ścianę przed wilgocią. Silikon neutralny też dobrze odnajdzie się w takim rodzaju montażu ze względu na swoją doskonałą przyczepność. Największym problemem tradycyjnego montażu jest to, że mogą przy nim powstać uszczerbki w tynku i w ramie okna. Nawet pianka poliuretanowa dwuskładnikowa nie jest w stanie zapewnić, że coś takiego się nie wydarzy. Przez to narażamy ściany na absorbowanie wilgoci i powiększanie się szczelin. Te w konsekwencji doprowadzą później do tego, że okno będzie trzeba zamontować jeszcze raz i wydać kolejne pieniądze. Dzięki zamontowaniu okna warstwowo pozbywamy się tego problemu i zapewniamy sobie spokój na wiele długich lat.
Problemem przy tego rodzaju montażu pozostaje tylko fakt, że nie ma wielu fachowców którzy się na tym znają. Z powodu takiego, że jest to w miarę nowa metoda mało która ekipa przeszła już szkolenie z tego zakresu prac.

Sprawia to, że wykwalifikowani w tym temacie policzą sobie dużo za tego rodzaju montaż. Nawet wtedy będziemy musieli długo czekać aż znajdzie się wolny termin.