Czy warto kupić białe meble?

Czy warto kupić białe meble?

Zazwyczaj stojąc przed wyborem mebli, niezależnie od tego, do jakiego pomieszczenia mają one być, wybieramy te, które utrzymane są w kolorystyce naturalnego drewna. Boimy się odważniejszych rozwiązań. Wprawdzie aranżacje przygotowane w salonach meblowych, takie, które wykorzystują meble w kolorze bieli, prezentują się naprawdę atrakcyjnie, jednak mamy dużo obaw przed wybraniem tego rozwiązania w domu. Dlaczego?

Meble zwracające uwagę

meble kuchennePrzede wszystkim martwimy się tym, że białe meble będą się łatwo brudzić oraz że przez nie wnętrze stanie się nijakie. Jednak obawy tego typu są bezpodstawne. Białe meble wcale nie muszą żółknąć, jeżeli odznaczają się wysoką jakością. Również uszkodzenia wcale nie będą łatwiej powstawać niż w przypadku mebli w kolorze naturalnego drewna. Producenci szybko rozwiewają te wątpliwości, mówiąc, że białe meble charakteryzują identyczne właściwości co inne meble. Dlaczego więc warto je wybrać? Przede wszystkim biel jest kolorem uniwersalnym, dobrze sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego stylu. To dobre uzupełnienie pomieszczenia retro, industrialnego czy nowoczesnego. W dodatku bardzo dobrze takie meble będą łączyć się z innymi barwami – nie będziemy musieli obawiać się dodatków w intensywnych kolorach, gdyż z każdą barwą będą prezentować się harmonijnie.

meble kuchenneTakie białe meble to doskonały wybór także do niewielkich pomieszczeń. Z pewnością każdy wie, że jasna kolorystyka sprawia, iż pomieszczenie staje się większe. Jeżeli zależy nam na takim optycznym powiększeniu oraz na rozjaśnieniu – wówczas białe meble bardzo dobrze się sprawdzą, nie będą bowiem przytłaczać wnętrza. Producenci z wielu miast wprowadzili więc do swojej oferty takie meble w kolorze bieli. Na przykład jeśli mamy po drodze Lubin – meble kuchenne na zamówienie od producenta z tego miasta z pewnością zwrócą naszą uwagę. Są łatwe do utrzymania jeśli chodzi o czystość – będziemy przecież widzieć na nich wszystkie zanieczyszczenia, więc od razu po ich ujrzeniu możemy się ich pozbyć! Usuwając zanieczyszczenia na bieżąco, nie dopuścimy do ich nagromadzenia się i przysychania, co utrudniałoby sprzątanie. Dzięki możliwości złożenia indywidualnego zamówienia na meble na wymiar, otrzymamy od producenta meble, które będą idealnie dopasowane do naszych wymagań.

I nie muszą to być tylko meble kuchenne czy łazienkowe, gdyż biel jest dobrym wyborem także jeśli chodzi o meble do salonu. Odpowiednie dodatki sprawią, że taki salon będzie wyglądał stylowo, ale przy tym przytulnie, a spędzanie w nim wolnego czasu będzie naprawdę przyjemne.