Bramy wjazdowe i ogrodzenia dla posesji firmowej

Bramy wjazdowe i ogrodzenia dla posesji firmowej

Ogrodzenie terenu należącego do prywatnego przedsiębiorstwa to bardzo ważne zadanie, od którego może być uzależniony interes firmy oraz bezpieczeństwo pracowników. Nie należy też zapominać o tym, że wytrzymałe ogrodzenia o odpowiednich wymiarach to jeden z podstawowych sposobów zabezpieczenia mienia firmowego.

Jakie powinny być bramy wjazdowe?

bramy wjazdoweW niektórych branżach mamy bowiem do czynienia z niezwykle wartościowymi urządzeniami i maszynami, których kradzież mogłaby narazić przedsiębiorstwo na potężne koszty. W okolicach miast takich jak Poznań działa duża liczba firm produkcyjnych, które muszą zadbać o dokładne ogrodzenia posesji firmowej. Ograniczenie dostępu do terenu, na którym prowadzona jest działalność to jedno z podstawowych celów montaż ogrodzenia. Trzeba jednak zadbać o to, aby zastosowane środki nie utrudniały prowadzenia działalności. W tym kontekście niezwykle ważne są bramy wjazdowe w Poznaniu umożliwiające łatwy dostęp do terenu firmy wszystkim uprawnionym do tego pojazdom oraz osobom. We współczesnych realiach tego rodzaju bramy wjazdowe nie są rzecz jasna otwierane i zamykane ręcznie. Do użytku wchodzi bowiem automatyka do bram zapewniająca płynną obsługę bram wjazdowych i to niezależnie od ich wymiarów. Trzeba jednak pamiętać, że zastosowana automatyka musi być ściśle dopasowana do ciężaru i wymiarów bram oraz ich funkcji. bramy wjazdoweDopiero po spełnieniu wszystkich wspomnianych powyżej wymogów będziemy mogli mówić o sprawnym działaniu bramy wjazdowej. Jeśli chodzi o liczbę bram stosowanych dla jednej posesji to wszystko zależy od dostępnej powierzchni, kształtu działki oraz rozplanowania budynków. Trzeba również uwzględnić charakter prowadzonej działalności, szczególnie jeżeli ma ona charakter potencjalnie niebezpieczny, co jest często spotykane w przypadku przedsiębiorstw z sektora przemysłowego oraz chemicznego. Branża, w której działa dana firma musi być uwzględniona przy doborze ogrodzenia oraz bram wjazdowych. Warto również pamiętać o tym jakiego typu pojazdy muszą posiadać swobodny dostęp do terenu przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach mogą to być wyłącznie samochody osobowe pracowników i klientów, ale czasami chodzi naprawdę duże maszyny budowlane czy samochody ciężarowe.

Można oczywiście podjąć decyzję o wyodrębnieniu kilku bram wjazdowych, które będą kierowały w oddzielne sektory firmowej posesji i będą przeznaczone dla odmiennych typów pojazdów. Osobny wjazd dla samochodów ciężarowych i osobowych to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw z wielu różnych branż.