Aranżacja pokoju dziecka

Aranżacja pokoju dziecka

Oczekiwanie na dziecko jest zawsze dla przyszłych rodziców stresującym przeżyciem. Nic więc dziwnego, że zależy im na tym, aby w momencie, gdy potomek pojawi się na świecie, wszystkie kwestie, na przykład związane z mieszkaniem, były dopięte na ostatni guzik. Warto mieć na uwadze między innymi to, czy przewidujemy trzyosobowy model rodziny, czy może w przyszłości będziemy chcieli jeszcze kolejne dziecko.

Czego nie powinno zabraknąć w pokoju dziecięcym?

pojemne szafy przesuwne na wymiar z WarszawyOd tego zależy dobór wielkości mieszkania – wiadomo, gdy dzieci są małe, wspólny pokój nie będzie stanowił dla nich problemu, jednak w okresie dojrzewania mogą zacząć się prawdziwe wojny domowe na tym polu. Każdy w końcu potrzebuje odrobiny prywatności, a niektórzy po prostu lubią samotnie spędzać czas, gdyż w ten sposób regenerują swoje siły. Rodziny, które w przyszłości planują się jeszcze rozrosnąć, powinny zdecydować się na większe mieszkanie. Z początku w pokoju przeznaczonym dla drugiego przyszłego potomka może znajdować się ich sypialnia, której funkcję, po pojawieniu się kolejnego dziecka, pełnić będzie pokój dzienny (zamiast łóżka, wystarczy kanapa z dużym spaniem). Jeśli chodzi o pokoje dzieci, już przed ich narodzinami powinniśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie pomieszczeń, aby później nie musieć o nic się martwić i móc w spokoju kontrolować rozwój malucha.

pojemne szafy przesuwne na wymiar z WarszawyW takim pokoju niezbędne jest oczywiście łóżeczko. Najlepiej z drewna, gdyż jest naprawdę trwałe i wytrzymałe, a więc potem będzie mogło spokojnie służyć kolejnemu niemowlakowi. Pamiętajmy o tym, że ilość zabawek prawdopodobnie będzie rosnąć wraz z naszym dzieckiem. Dlatego konieczne będą miejsca do ich przechowywania. W pokoju dziecięcym dobrze sprawdzają się pojemne szafy przesuwne na wymiar z Warszawy, zwłaszcza jeśli pokoik ulokowaliśmy na poddaszu. Ukośna ściana stwarza często problemy w aranżacji, jednak w przypadku zakupu szafy na wymiar, nie stanowi to żadnej przeszkody. Możemy zamówić u producenta szafę, która jest idealnie dopasowana do naszych warunków przestrzennych. W przypadku pokoju dziecka, może to być szafa, której skrzydła są całkowicie drewniane. Będzie wyglądać estetycznie, a przy tym jest to szafa bezpieczna w użytkowaniu.

W ofertach producentów natrafimy oczywiście też na szafy ze skrzydłami szklanymi, jednak wielu rodziców woli nie decydować się na takie rozwiązanie w pokoju malucha, chociaż szkło takie jest zazwyczaj specjalnie wzmacniane, aby ograniczyć ryzyko jego uszkodzenia. Aranżując pokój dziecka, nie zapominajmy też o dekoracjach, które dostarczą maluchowi wiele bodźców, a coraz starsza pociecha będzie czuła, że dzięki takim właśnie kolorowym ozdobom, jej pokój jest naprawdę przytulny. Ważne, by dziecko lubiło w nim spędzać czas.